• نگهداری مسواک در محیط خشک: 

بامبو ماده‌ایی طبیعی است که اگر در محیط خشک نگهداری شود، بهتر و سالم‌تر می‌ماند. جا مسواکی‌هایی که دارای محفظه بسته هستند، به این علت که داخل آن‌ها آب جمع می‌شود، گزینه مناسبی نیستند. بهتر است مسواک‌تان را در جا مسواکی‌هایی نگهداری کنید که داخل آن‌ها هوا در جریان باشد و یا می‌توانید آن را هر جای خشک دیگری  بگذارید.

  • پیش از استفاده از مسواک:

مثل هر مسواک جدید دیگری، پیش از اولین استفاده، دسته مسواک و قسمت مویی/برس آن را به خوبی با آب بشویید.

در مقایسه با مسواک‌های پلاستیکی، این موضوع در مسواک‌های بامبو از اهمیت بیشتری برخوردار است؛ به این خاطر که ممکن است پس از تولید روی برس و دسته مسواک خرده چوب باقی مانده باشد. این خرده چوب‌ها مضر هستند و باید شسته شوند. مسواک‌تان را مثل مسواک‌های پلاستیکی معمولی دیگر تنها با آب بشویید.

  • جنس مسواک:

جنس مسواک از چوب بامبو است و به همین خاطر ممکن است در طول زمان کمرنگ بشود و یا از بین برود.

چوب بامبوِ قسمت برس مسواک به این علت که هربارداخل دهان می‌رود، ممکن است به مرور کمرنگ‌تر بشود یا از بین برود. این اتفاق کاملا طبیعی است و مشکلی برایتان ایجاد نخواهد کرد.

  • عمر مسواک:

با نگهداری و مراقبت صحیح، عمر یک مسواک بامبو به اندازه یک مسواک پلاستیکی معمولی خواهد بود. انجمن دندانپزشکی آمریکا توصیه می‌کند هر سه ماه یک‌بار مسواک‌تان را تعویض کنید و یا زمانی که موهای برس مسواک‌تان فرسوده و ساییده شدند آن را تعویض کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *