چرا شانه چوبی بهتره از شانه چوبی (بامبو) استفاده کنیم؟

برس و شانه‌های بامبو جایگزین‌ مناسبی برای انواع پلاستیکی آن‌ها هستند. ما در تلاشیم تا با قدم‌های کوچک و آسان مصرف پلاستیک را در زندگی روزمره کاهش دهیم. پس لطفا در این مسیر ما را همراهی کنید.

۴ دلیل برای استفاده از برس و شانه‌های چوبی:

 1. دلیل اول: «افزایش درخشش مو»
  برعکس شانه‌های پلاستیکی، شانه بامبو با توزیع چربی طبیعی در سراسر مو، تاثیر چشمگیری در درخشندگی و تقویت مو دارد. استفاده از محصولات چوبی در بلند مدت باعث قوی‌تر و صاف‌تر شدن موهای شما می‌گردد.
 2. دلیل دوم: «بهبود سلامت مو و پوست سر»
  شانه چوبی بسیار نرم است؛ موهایتان را نمی‌کشد و احتمال شکسته شدن و وز شدن مو را به حداقل می‌رساند.
  اگر به پوست سرتان توجهی نداشته باشید، داشتن موهایی سالم و ابریشمی غیرممکن است. شانه‌های چوبی با دندانه‌های مناسب و نرم باعث ماساژ پوست سر و گردش بهتر خون در سر می شوند؛ که این امر منجر به افزایش خون‌رسانی به مو، کاهش ریزش و رویش بیشتر موها خواهد شد‌.
 3. دلیل سوم:«الکتریسیته کمتر مشکلات کمتر»
  شانه های پلاستیکی و فلزی منبع اصلی تولید الکتریسیته بر روی موها هستند. این در حالی است که شانه‌های چوبی حالت خنثی دارند. این جزو یکی از برترین مزیت‌هایی است که شانه‌های چوبی در برابر شانه‌های پلاستیکی دارند.شانه و برس‌هایی که از جنس پلاستیک و فلز هستند، پس از برخورد با موها دارای بار الکتریکی مثبت شده و موها حامل بار الکتریکی منفی می‌شوند؛ این دو قطب مخالف به سمت یکدیگر جذب می‌شوند و این شروعی است برای به پرواز درآمدن موهای شما.
 4. دلیل چهارم: «جایگزینی و حفظ محیط زیست»
  متاسفانه محصولات پلاستیکی به دلیل داشتن ترکیبات پلیمری، در طبیعت تجزیه و بازیافت نمی‌شوند. بامبو با رشد روزانه یک متر بدون کودهای شیمیایی، جایگزین مناسبی برای پلاستیک است.

دو نکته در خصوص شانه زدن موها:

 • هنگامی که موهایتان نم دار است، اقدام به شانه زدن نکنید.
 • هیچگاه بیش از حد موهای خود را شانه نزنید.

Less is More

Sources/منابع:
ZeroWasteKit

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *